Kuidas teie kehakaalu suur muutus teie perioodi võib mõjutada?

Mõlemad kaalutõus ja kehakaalu langus võivad põhjustada perioodi vahelejätmise ja aitavad reguleerida teie perioodi.

Teie menstruaaltsükkel on teie munasarjade ja aju keeruka vastasmõju tulemus. Teie hormoonide taseme kooskõlastatud muutused põhjustavad ovulatsiooni ja kui te ei jää rasedaks ovulatsiooni ümber olevatel päevadel, põhjustab teie perioodi rohkem hormonaalseid muutusi.

Midagi, mis häirib seda koostoimet, võib peatada teie keha ovulatsiooni. Ovulatsiooni puudumisel jätate vahele tavalise perioodi.

Mis juhtub teie perioodil, kui teil on kaalul oluline kõikumine, sõltub sellest, milline kaal algab. Näiteks kui alustad normaalsest kehakaalust, võib kehakaalu hankimine või kaotamine teie perioodi vahele jätta. Kuigi, kui teil on alakaalus või väga ülekaaluline, mitte menstruatsioon, kehakaalu tõus või kehakaalu alandamine, taastub tõenäoliselt teie regulaarne periood.

Kaalu saavutamise mõju normaalkaalu alustamisel

Kui teil on normaalne kehatemperatuur ja teil on kehakaal, on võimalik, et võite perioodi vahele jätta. Puudub kindlaksmääratud kehakaalu suurenemine, mille tagajärjeks on vahele jäänud periood, kuid mida suurem on kasu ja seda lühemat aega, seda tõenäolisemalt teie periood mõjutab. Teie keha rasvasisalduse suurendamine (ka rasvkude) põhjustab hormoonide tasakaalu, mis võib teie ovulatsiooni peatada.

Mida suurem teie kehamassiindeks (tavaliselt ülekaalulisuse vahemikus> 35), seda tõenäolisem on teie perioodi kadumine. Võimalik, et te lõpetate üldse verejooksu - seisund, mida nimetatakse sekundaarseks amenorröaks. Samuti on võimalik, et teil võib olla ebakorrapärane mittsükliline verejooks või emakaverejooks . Tavaliselt, kui teil on ülekaaluline aine, võib ebaregulaarne veritsus olla väga raske.

Alamkaalu alustamisel kehakaalu saavutamine

Kui teil on alakaal, on tõenäoline, et te ei pruugi oma perioodi saada. Tavaliselt on teie kehalise kehamassiindeksi taga kalorite piirangud liigne harjutus või haigus. Need on kehas põhjustavad stressorid, mis põhjustavad hormoonseid muutusi, mis häirivad ovulatsiooni. See põhjustab ka väga madalat östrogeeni taset, mis on teie luude tervisele eriti halb. Kui te võtate kehakaalu, vähendate stressi oma kehas. See võimaldab teie kehal jälle ovulatada ja selle tulemusena menstrueerida. See taastab teie organismi östrogeenide tootmise ja kaitseb teie luud.

Kaalu langetamise tagajärjed, kui alustad normaalsest kehakaalust

Sarnaselt kehakaalu suurenemisega ei määratleta kaalulangus, mille tagajärjeks on tavalisest kehakaalust alates kasutamata vaheajad. Mida rohkem kaotatakse, seda kiiremini kaotate, seda tõenäolisemalt mõjutab teie periood. Kalorite piiramine ja pingeline füüsiline koormus, mis mõlemad põhjustavad tavaliselt kiiret kehakaalu langust, põhjustavad organismis stressireaktsiooni, mis muudab hormoonide taset ja katkestab ovulatsiooni ning põhjustab teie perioodi kadumist. Nagu eespool mainitud, põhjustab teie organism kehas madal östrogeenitase, mis on teie luude tervisele eriti kahjulik.

Ülekaalu alustamisel kehakaalu alandamise tagajärjed

Kui teil on märkimisväärne ülekaal, eriti kui teie kehamassiindeks on> 35, on tõenäoline, et te regulaarselt ei saa. Suuremas rasvasisalduses või rasvkoes tekib ekstra östrogeen, mis on osaliselt vastutav teie ovulatsiooni ja ajapuudusega seotud probleemide eest. Ülekaalulisusega seotud östrogeen võib suurendada rinna- ja emakavähki. Kaalu kaotamine taastatab teie tavalised perioodid ja korrigeerib teie östrogeeni liiget.

Regulaarsed perioodid on teie kehas suhtelise hormonaalse tasakaalu hea näitaja. Mõlemad väga ülekaalulised või väga ülekaalulised äärmused põhjustavad hormonaalset tasakaalustamatust, mis peatavad teie perioodid ja aja jooksul võivad põhjustada tõsiseid terviseprobleeme.

Hormoonide tasakaaluhäireid saate korrigeerida, kui saate kasvõi koguda või kehakaalu vähendada, et saavutada tervislik BMI. See peaks taaskäivitama ovulatsiooni ja perioodid.

Ideaalse kehamassi säilitamine või ligikaudu kehatemperatuuri vahemik (18,5-24,9) on hea tervise saavutamise üks tähtsamaid samme.

Kui te alustate kava saada või kaalust alla võtta, on hea mõte kohtuda oma tervishoiuteenuse osutaja, toitumisspetsialistiga ja võib-olla ka isikliku treeneriga. Teie eesmärk peaks olema kaotada rasv, mitte rasvase kehamassi, kui teil on ülekaaluline kehakaal ja mitte rasv, kui teil on alakaal kaaluga. Muutke elustiili muutusi, mis lähevad ülejäänud elule.

> Allikas:

> Ameerika sünnitusabi- ja günekoloogide kolledž. (2013). ACOG tava bülletään nr 136: Obstet Gynecol .122: 176-85